www.iDNES.cz ZVLÁŠTNÍ VYDÁNÍ iDNES: jak by vypadal zpravodajský server, kdyby nebylo listopadových událostí roku 1989


fotoVELKÝ KVÍZ:
BYLO A UŽ NENÍ

hra o víno z roku 89
fotoCO ZRAČÍ TVÁŘE
NAŠICH VŮDCŮ

15 let obrazem
fotoOTAZNÍKY PUČE
17.  LISTOPADU
výroční ohlédnutí
Email servis
Zprávy do emailu

Otevřený dopis

Nebojme se říct: Fuj!

Foto

Některé soudružky, které vždy šly osobním příkladem všem ženám, žel selhaly. Rozhodly se za peníze prodat své tělo.

Autor: Profimedia


16.11.2004 14:02 - Vážené soudružky, vážení soudruzi, je čas zamyslet se nad činy některých našich spoluobčanek. S politováním se nám doneslo, že některé soudružky, které vždy šly osobním příkladem všem ženám, žel selhaly, ba co víc, přímo zradily socialistické ideály!


K našemu zklamání podlehly kapitalistickému pozlátku. Zřejmě zmámeny vidinou bohatství a rychlé slávy se nechaly odhalené vyfotografovat pro nevkusné a pokleslé zahraniční erotické plátky.

A co víc? K tomuto ostudnému činu se odhodlaly nejen svobodné dívky, jejichž pokleslou morálku bychom snad mohly přisoudit mladické nerozvážnosti, ale také matky od rodin!

Třeba taková Marcela Březinová, matka dvou dětí. Nebo Jana Švandová, matka už dospělého syna, vysokoškoláka! Měli bychom se zamyslet nad tím, komu vlastně financujeme vzdělání, když se jeho matka veřejně svléká!

Nebo taková soudružka Kobzanová. Je mladá, ale je zřejmé, že nevyrůstala ve vhodném socialistickém kolektivu, který by její budoucnost nasměroval správným směrem. Zodpovědnost za její čin neseme my všichni. Od deseti let vyrůstala jen s matkou. Škola pak nestačila napravit imperialistický vliv otce - emigranta. Kde však zůstala role Socialistického svazu mládeže?

Totéž soudružky Pergnerová, Dolinová, Hrubešová, Vránová, Kuklová, Nálepková, Janků, Herzigová, Bočanová, Šeredová, nebo naposledy dcera angažovaného soudruha Semelky. Nebojme se říct: Fuj! To, co jste udělaly se neslučuje s morálkou socialistické ženy, nad níž dle odkazu Julia Fučíka bdí a dál bude bdít celý náš národ.

  Marie Kabrhelová, předsedkyně Československého svazu žen
| top |
Odsuzujete imperialistickou politiku Bílého domu v Iráku?


9900
100

Celkem hlasů: 10000Nejčtenější

16.11. Projev M. Jakeše na XXI. sjezdu

16.11. Dolar opět v krizi

16.11. Zkoušený irácký lid

16.11. Ohlasy nad smrtí soudruha Arafata

16.11. Banány v předvánočním prodeji


© Copyright MAFRA a dodavatelé obsahu (ČTK, TASS). Mail pro iDNES. Kolektiv redakce je nositelem ocenění Brigáda socialistické práce a Řádu práce.