www.iDNES.cz ZVLÁŠTNÍ VYDÁNÍ iDNES: jak by vypadal zpravodajský server, kdyby nebylo listopadových událostí roku 1989


fotoVELKÝ KVÍZ:
BYLO A UŽ NENÍ

hra o víno z roku 89
fotoCO ZRAČÍ TVÁŘE
NAŠICH VŮDCŮ

15 let obrazem
fotoOTAZNÍKY PUČE
17.  LISTOPADU
výroční ohlédnutí
Email servis
Zprávy do emailu

Sovětské razicí štíty budují nový úsek metra

Metrem dále na sever

Foto

Soudružská výpomoc. Na stavbě další části trasy C pražského metra se podílí i stovka soudruhů z Angoly. Jejich pomoc je výsledkem plodné spolupráce československé a angolské komunistické strany.

Autor: Profimedia


16.11.2004 18:06 - Na první pohled je pražský Prosek poklidné sídliště. Pod povrchem ale pulsuje rytmem stavebních strojů. Sovětský razící štít se metr po metru přibližuje ke svému cíli, budoucí konečné stanici metra na trase C. Parta dělníků ani na okamžik nepolevuje ze svého úsilí.


Dělníci si dali závazek prorazit tunel do 1. května na počest svátku pracujícího lidu.

Trasa V.C pražského metra je jedním z hlavních úkolů 11. pětiletky. Za několik let bude sloužit 35 tisícům obyvatel sídliště Prosek a dalším tisícům těch, kteří se teprve nastěhují do nových panelových domů, které vyrůstají na opuštěných polích mezi Prosekem a Letňany.

Projektanti na trati vytyčili tři zastávky - Přátelství, Československé armády a Slovenského národního povstání. Cesta sem z dočasné konečné stanice Rudé armády v Kobylisích potrvá jen pár minut. Na novou trať, která bude zrealizována do tří let a slavnostní otevření se plánuje na 9. května 2007, poprvé v Praze vyjedou nejmodernější vozy 81-94 z Mytyščinského strojírenského závodu.

Třebaže ještě nejsou dokončeny ani tunely, obyvatelé Severního města si mohou prohlédnout podobu budoucích stanic na náčrtech a plánech vystavených v hale nákupního střediska Prior. Mladou maminku s kočárkem, kterou jsme tu potkali, nejvíce zaujala unikátní velkoplošná mozaika s vojenskou tématikou od zasloužilého umělce Františka Máčky, která bude zdobit stěny stanice Československé armády.

Obyvatelé sídliště sledují výstavbu metra s velkým zájmem. Vždyť mnohým z nich moderní dopravní spojení výrazně zkrátí každodenní dojíždění do práce, do škol i za zábavou.

iDNESkoz
| top |
Odsuzujete imperialistickou politiku Bílého domu v Iráku?


9900
100

Celkem hlasů: 10000Nejčtenější

16.11. Projev M. Jakeše na XXI. sjezdu

16.11. Dolar opět v krizi

16.11. Zkoušený irácký lid

16.11. Ohlasy nad smrtí soudruha Arafata

16.11. Banány v předvánočním prodeji


© Copyright MAFRA a dodavatelé obsahu (ČTK, TASS). Mail pro iDNES. Kolektiv redakce je nositelem ocenění Brigáda socialistické práce a Řádu práce.