www.iDNES.cz ZVLÁŠTNÍ VYDÁNÍ iDNES: jak by vypadal zpravodajský server, kdyby nebylo listopadových událostí roku 1989


fotoVELKÝ KVÍZ:
BYLO A UŽ NENÍ

hra o víno z roku 89
fotoCO ZRAČÍ TVÁŘE
NAŠICH VŮDCŮ

15 let obrazem
fotoOTAZNÍKY PUČE
17.  LISTOPADU
výroční ohlédnutí
Email servis
Zprávy do emailu

Silničáři byli dobře připraveni

První sníh nezaskočil

Foto

Silničáři projíždějí po silnici I. třídy č. 35 mezi Moravskou Třebovou a klesáním do Mohelnice poblíž křižovatky ve směru do Studené Loučky. Dobře zvládnutou práci si pochvalovali i řidiči západních vozů, kteří nejsou na něco podobného zvyklí.

Autor: MAFA


16.11.2004 19:30 - V noci v celém Československu sněžilo. Řidiči tak mohli už od brzkého rána potkávat na silnicích typické oranžové vozy silničářů. Na Teplicku napadlo až čtvrt metru sněhu. "Plužíme a sypeme," vysvětlil iDNES práci svých zaměstnanců soudruh Jiří Vosol ze závodu 06 správy silnic severočeského kraje.


Devětapadesátiletý Bedřich Dub z Teplic řídí oranžovou liazku už šestým rokem. Těžká práce ho baví, stěžuje si však na rostoucí nekázeň některých řidičů, kteří nechávají auta zaparkovaná na úzkých sídlištních ulicích, takže pak s radlicí nemůže projet.

"Lidi si pak stěžují, že mají před domem břečku," zlobí se šofér Dub. Městský národní výbor požádal příslušníky Sboru národní bezpečnosti a odtahovou službu, aby problematiku neukázněně parkujících řidičů řešili.

Náměstek ředitele odtahové služby soudruh Josef Adámek říká, že odtahová služba mnoho nezmůže. "Když proběhne spad sněhu, naše odtahová vozidla se ke špatně zaparkovaným autům nedostanou. Musíme čekat, až silničáři ulice uklidí."

Přesto převažují ze začátku letošní zimy pozitivní pocity. Většina hlavních tahů je sjízdná, ošetřeny jsou i silnice druhé třídy. V noci však uvízly dva rumunské kamiony v kopci u hraničního přechodu s NDR na Cínovci, které jely bez zimní výbavy.

iDNESsnh
| top |
Odsuzujete imperialistickou politiku Bílého domu v Iráku?


9900
100

Celkem hlasů: 10000Nejčtenější

16.11. Projev M. Jakeše na XXI. sjezdu

16.11. Dolar opět v krizi

16.11. Zkoušený irácký lid

16.11. Ohlasy nad smrtí soudruha Arafata

16.11. Banány v předvánočním prodeji


© Copyright MAFRA a dodavatelé obsahu (ČTK, TASS). Mail pro iDNES. Kolektiv redakce je nositelem ocenění Brigáda socialistické práce a Řádu práce.