www.iDNES.cz ZVLÁŠTNÍ VYDÁNÍ iDNES: jak by vypadal zpravodajský server, kdyby nebylo listopadových událostí roku 1989


fotoVELKÝ KVÍZ:
BYLO A UŽ NENÍ

hra o víno z roku 89
fotoCO ZRAČÍ TVÁŘE
NAŠICH VŮDCŮ

15 let obrazem
fotoOTAZNÍKY PUČE
17.  LISTOPADU
výroční ohlédnutí
Email servis
Zprávy do emailu

S důstojníky vstříc mezinárodní spolupráci

S důstojníky vstříc mezinárodní spolupráci

Foto

Syrští soudruzi naslouchají školení českých důstojníků.

Autor: Profimedia


16.11.2004 20:01 - Armáda Československé socialistické republiky předává dlouhodobé zkušenosti kolegům ze Sýrie. V tamním hlavním městě Damašku působí dvacítka našich špičkových důstojníků. Odletěli tam před nedávnem speciálně připraveným sovětským strojem TU-154.


V Sýrii vyučují, trénují i sami získávají nové zkušenosti. Damašek si jejich služby vyžádal, aby pomohli syrské armádě zlepšit práci s navigační a zaměřovací technikou.

Československá vláda žádost Sýrie přijala bez váhání, neboť si uvědomuje důležitost úkolu. "V době, kdy na Sýrii uvalují Spojené státy americké nesmyslné sankce, je třeba ukázat, že my máme oči otevřené a pomůžeme," řekl k tomu náčelník Generálního štábu Josef Fenek.

Všech dvacet československých důstojníků se na novou misi velmi těšilo a chápou, že podobně jako třeba hokejisté budou reprezentovat svoji vlast. "Už jsem byl ledaskde, pomáhal jsem třeba v Bulharsku, toto je pro mě ale velká výzva," radoval se už před odletem npor. Radoslav Salút.

Když naši vojáci přiletěli, čekala na ně v Damašku na letišti delegace syrského ministerstva obrany spolu s ministrem informací Ahmadem Hádžim Alím. Ti je doprovodili do areálu na okraji hlavního města, kde se jejich mise převážně odehrává.

Pomoci Československa si váží a oceňuje ji také syrský prezident Bašár Asad. Když v neděli promlouval z rozhlasu k občanům, zdůraznil význam mezinárodní spolupráce. "Přátelská ruka, kterou nám podala Československá socialistická republika, je velkým příslibem do budoucna," prohlásil Asad.

iDNESzah
| top |
Odsuzujete imperialistickou politiku Bílého domu v Iráku?


9900
100

Celkem hlasů: 10000Nejčtenější

16.11. Projev M. Jakeše na XXI. sjezdu

16.11. Dolar opět v krizi

16.11. Zkoušený irácký lid

16.11. Ohlasy nad smrtí soudruha Arafata

16.11. Banány v předvánočním prodeji


© Copyright MAFRA a dodavatelé obsahu (ČTK, TASS). Mail pro iDNES. Kolektiv redakce je nositelem ocenění Brigáda socialistické práce a Řádu práce.