www.iDNES.cz ZVLÁŠTNÍ VYDÁNÍ iDNES: jak by vypadal zpravodajský server, kdyby nebylo listopadových událostí roku 1989


fotoVELKÝ KVÍZ:
BYLO A UŽ NENÍ

hra o víno z roku 89
fotoCO ZRAČÍ TVÁŘE
NAŠICH VŮDCŮ

15 let obrazem
fotoOTAZNÍKY PUČE
17.  LISTOPADU
výroční ohlédnutí
Email servis
Zprávy do emailu

Nová Škoda z Boleslavi

Nová Škoda z Boleslavi

Výroba nového modelu ŠKoda Famosa

Soudruh Kovařík dokončuje lakýrnické práce na prototypu nové Škody Famosa. Ta vychází z úspěšného předchůdce, Škody Favorit.

Autor: Profimedia


16.11.2004 19:02 - Také československý automobilový průmysl přispěje svým dílem k blížícím se oslavám 60. výročí osvobození naší vlasti sovětskou armádou. Z bran AZNP Mladá Boleslav vyjede příští rok na jaře nová Škoda Famosa, nástupkyně oblíbených vozů Favorit.


Ve výrobním závodu kolektivy pracovníků společně přispívají k zdárnému dokončení díla. Práce jim jde dobře od ruky, je znát, že Škoda je v podmínkách našeho národního hospodářství na čele v zavádění a využívání sovětských metod řízení.

"V současné etapě vědeckotechnické revoluce, a s ní spojeným hospodářským rozvojem pozorně sledujeme nové cesty, metody práce a formy řízení. Využíváme toho, co je možné uplatnit také v našich podmínkách," prohlásil vedoucí kolektivu karosářů soudruh Kobylík.

Pohovořil rovněž o uplatňování brigádních forem organizace práce a odměňování v kolektivech, o sociálních podmínkách pracujících a o rozvoji socialistické soutěže.

Ze základních úkolů, bez jejichž splnění by výroba nového automobilu nebyla myslitelná, je na prvním místě třeba jmenovat druhou a třetí etapu přestavby organizačních struktur výrobně technické, výzkumné i obchodní základny.

A jaká bude nová Škoda Famosa? Moderní vůz využívá všech předností osvědčeného předchůdce - favorita, a to včetně úspěšného motoru o objemu 1,29 litru. Nová Famosa tak bude dosahovat maximální rychlosti 150 km/h. Podle vyjádření techniků bude ještě při rychlosti 120 km/h uvnitř vozu srozumitelný běžný hovor.

Cena nového vozu bude 95 000 Kčs. Vzhledem k dostatečně známým nedostatkům v dodavatelsko-odběratelských vztazích při náběhu výroby se jich ale během roku 2005 v prodejnách Mototechna objeví jen asi 5000 kusů.

O přidělení automobilu tak bude rozhodnuto na základě pořadníků. Zájemci o novou Škodu Famosa je mohou online vyplnit na internetové adrese .

Související články: Famosa je krásná, ale proč na pořadník?

iDNESprg
| top |
Odsuzujete imperialistickou politiku Bílého domu v Iráku?


9900
100

Celkem hlasů: 10000Nejčtenější

16.11. Projev M. Jakeše na XXI. sjezdu

16.11. Dolar opět v krizi

16.11. Zkoušený irácký lid

16.11. Ohlasy nad smrtí soudruha Arafata

16.11. Banány v předvánočním prodeji


© Copyright MAFRA a dodavatelé obsahu (ČTK, TASS). Mail pro iDNES. Kolektiv redakce je nositelem ocenění Brigáda socialistické práce a Řádu práce.